PROTEZY ELASTYCZNE ACETAL AKRON

Protezy acetalowe wykonane są ze specjalnego materiału zwanego acetalem.

Acetal – jest materiałem termoplastycznym, o wysokiej homogenności. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, doskonałą rozciągliwością i wytrzymałością mechaniczną, a także sprężystością i niskim przewodnictwem cieplnym. Jest gotowym tworzywem przetwarzanym w pracowni protetycznej w technologi wtrysku termicznego.

Podobnie jak klasyczne protezy szkieletowe acetale mocowane są za pomocą klamer i podparć i nie uciskają dziąseł pacjenta.

Zaletą protez acetalowych jest duża elastyczność. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów o dużych nachyleniach i głębokich podcieniach.

Protezy te dzięki szkieletowi wykonanemu z acetalu są cienkie, lekkie i estetyczne. Prawie nie pokrywają podniebienia – zajmują niewiele miejsca w jamie ustnej. Ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe w porównaniu do zwykłych protez akrylowych.

Acetale są bardzo estetycznym rozwiązaniem tak dla osób chcących uniknąć widocznych metalowych klamer, jak i dla osób ze skłonnością do alergii na takie pierwiastki jak chrom, nikiel, które wchodzą w skład większości stopów stosowanych w stomatologii.

Acetal jest pozbawiony monomeru. Stanowi odpowiednie zastępstwo dla żywicy akrylowej i metalu. Jest nietoksyczny i nie wywołuje uczuleń.

Protezy acetalowe są też alternatywą dla prac kombinowanych. Eliminują konieczność szlifowania zębów pod korony z zatrzaskami lub zasuwami.

Są też dobrym rozwiązaniem w przypadku małych braków zębowych. Idealne jako małe protezki „klipsy”.

Mają dobra utrzymanie – nie spadają, gdyż są umocowane na elastycznych klamrach, wykonanych w kolorze białym – dopasowanym do pozostałych zębów pacjenta lub w kolorze dziąsła, czyniąc protezę prawie niewidoczną nawet u pacjentów z szerokim uśmiechem.
Protezy acronowe – protezy częściowe, z tworzywa transparentnego, dzięki czemu doskonale komponują się z naturalna tkanką pacjenta. W protezach tych do utrzymania zastosowane są peloty dziąsłowe. Możliwa jest regulacja sztywności płyty. Protezy nie chłoną wilgoci i nie przebarwiają się, są wytrzymałe i estetyczne.