SZYNY

Szyny

Szyny są wykonywane techniką termoformowania która w stomatologii uznawana jest za technologie estetyczną.

Szyny do wybielania – służą do wybielania zębów metodą nakładkową. Szyny wykonane są indywidualnie na modelach powstałych na podstawie wycisku pobranego od pacjenta. Proces wybielania zębów metodą nakładkowa jest bardzo wygodny ponieważ odbywa się w domu pacjenta za pomocą specjalnego żelu wybielającego, który jest aplikowany do wnętrza szyny. Nakładki są estetyczne, miękkie, doskonale dopasowane do kształtu łuku zębowego a tym samym komfortowe dla pacjenta.

Szyny relaksacyjne – działają rozluźniająco na mięśnie żwaczy. Metoda działania szyny opiera się na zmianie dotychczasowej okluzji zębów w wyniku czego dochodzi do zmiany dotychczasowych odruchów nerwowo-mięśniowych i przywrócenia prawidłowych czynności mięśni narządu żucia.

Polecana jest osobom, u których dochodzi do nadmiernego napięcia w tym obszarze co może powodować bóle głowy, bóle stawu skroniowo-żuchwowego oraz bruksizm (czyli nocnego zgrzytania z równoczesnym zaciskaniem zębów). Uniemożliwia zbyt intensywne napinanie mięśni , chroni zęby przed zbyt silnym naciskiem, ścieraniem szkliwa oraz pękania zębów.